Полірування кузова автомобіля - це не тільки надання машині відмінного зовнішнього вигляду, але і усунення дрібних дефектів, вирівнювання «шагрені», видалення пилу, а також захист покриття від зовнішніх впливів.

Весь процес полірування ділиться на кілька етапів:
- часткове зняття лакофарбового покриття із застосуванням дрібнозернистого абразиву;
- полірування кузова із застосуванням абразивної пасти - відновлення блиску;
- полірування кузова неабразівною пастою для надання особливого блиску;
- захист полірованій поверхні від зовнішнього впливу.

 


Етап 1 - очищення поверхні:

В першу чергу необхідно очистити поверхню авто. Це робиться щоб більш точно представляти ступінь пошкодження покриття і які послідовні кроки потрібно застосувати для досягнення результату.

Для очищення використовуйте професійну серветку для знежирення деталей 34567 і очищувач 3M 08984, який видаляє клей, жири, силікони і т.д. Універсальний очищувач не пошкоджує висохле лакофарбове покриття.



Етап 2 - видалення дефектів:

Необхідна процедура, в ході якої відбувається делікатне видалення верхнього шару лакофарбового покриття, особливо якщо раніше застосовувалося шліфування для зниження рисок абразивом з розміром зерна P1200.

За допомогою мікрофібрової серветки 3M слід протирати робочу поверхню, а також протирати абразив 3M 51053 260L Purple P1500 приблизно раз в 20 секунд. Важливо пам'ятати, що шліфувати потрібно з мінімальную відстанню в 1 см від ребер.



Етап 3 - зниження риски:

Після застосування абразиву 3M 51053 260L Purple градації P1500 на попередньому етапі, потрібно знизити створену риску, яка залишається в межах 1-2 мкм.

Необхідний абразив:

  • 3M 50414 Trizact P3000 діаметром 150 мм на шліфувальної машинки або на шліфки
  • 3M 50415 Trizact P3000 діаметром 75 мм на блоці діаметром 75 мм.

Абразив застосовується з невеликою кількістю води, також допускається для шліфування ребер. Це швидкий етап, який в 2-3 рази скорочує витрату пасти і часу. В результаті риска від абразиву 3M Trizact P3000 залишається в межах 0.5 мкм.



Етап 4 - підвищення якості і швидкості:

За допомогою абразивного круга 3M 51130 Trizact P6000 діаметром 150 мм (або 75 мм - 3M 51131) на шліфмашінці із застосуванням невеликої кількості води можливо скоротити час полірування.

Завдяки градації P6000 абразивного диска, він діє як полірувальний.



Етап 5 - агресивна абразивна поліровка:

Після обробки поверхні потрібно остаточно видалити риски від абразивів. Важливо пам'ятати, що зараз завдання полягає в гладкості ЛФП, видаленні рисок. Залежно від лакофарбового покриття застосовуються різні матеріали:

для традиційних:

 

 

Полірувальна паста 3M 51052 Fast Cut XL більш стійка до високої температури, що дозволяє їй не сохнути під час роботи. Двосторонні полірувальні кола унікальні завдяки робочій зоні з двох сторін. Вони дуже легкі в застосуванні, кріпляться на полірувальну машинку за допомогою адаптера, також при кріпленні коло завжди відцентровано.

При обробці поверхні, час роботи полірувальної пасти на колі - 3-4 хвилини. Температуру лакофарбового покриття рекомендується розігрівати приблизно до 40-50 ° С. Полірувальної пастою 3M 80349 (жовтий ковпачок) слід полірувати ЛФП на пластикових поверхнях, які не рекомендується гріти.

При поліруванні на ребрах не варто набирати високі оберти на поліровальній машині. Пасту слід брати стільки, щоб на поверхні під час роботи постійно був ефект «прозорої плівки». Тест-спрей 3M 55535 потрібен для видалення залишків полірувальної пасти і перевірки якості полірування на кожному її етапі. Якщо на ЛФП було нанесено захисне покриття, то необхідно невеликою кількістю води скропити поверхню, це допоможе для видалення «захисту».



Етап 6 - створення блиску:

Процедура потрібна для видалення разводів, що виникли на попередньому етапі і створення блиску. Застосовується полірувальна паста 3M 80349 Extra Fine PLUS (жовтий ковпачок), профільований полірувальний круг жовтого кольору і полірувальна серветка 3M 50400 (жовта).



Етап 7 - видалення голограм:

Часто при обробці поверхні з'являється ефект голограми, який можна дуже швидко видалити. Для цього застосовується антіголограмна полірувальна паста 3M 50383 Ultrafina SE (синій ковпачок) разом з полірувальним кругом синього кольору. Блакитною полірувальною серветкою 3M 50486 потрібно прибрати залишки пасти.


Етап 8 - захист блиску:

Процедура є заключним етапом полірування, створює захисне покриття на ЛФП від дрібних подряпин.

За допомогою полірувального профільованого круга 3M 09378 і шлифмашинки нанести невелику кількість воску 3M 09377 (червоний ковпачок) на поверхню і приблизно через 20 секунд протерти полірувальною серветкою 3M 50489 (рожева). Якщо не правильно прорахувати час і віск тягнеться за серветкою, то потрібно трохи змочити її рідким воском, оновити вже застиглий віск, і після, розтерти сухою стороною серветки.

Також можна використовувати і іншу пасту - 3M 80345 Polish Rosa (рожевий ковпачок), яка проста в застосуванні, але менш довговічна, ніж 3M 09377 (червоний ковпачок). Polish Rosa можна використовувати на пластикових поверхнях і в результаті створює більш гладку поверхню.